Dezynfekcja
Dezynfekcja

Tkaniny wełniane, poduszki, koce oraz inne delikatne materiały są trudnym ze względu na rygory technologiczne asortymentem do dezynfekcji. Wełna pierze oraz delikatne mieszanki tekstyliów wymagają szczególnych warunków prania. Ze względu na właściwości tych materiałów maksymalną temperaturą prania jest 40 st. c. Nasza firma dysponuje procesem technologicznym umożliwiającym przeprowadzenie dezynfekcji chemiczno termicznej w temperaturze 40 stopni c. Potwierdzeniem powyższych ustaleń jest opinia pzh określająca technologię i parametry procesu.

Doskonałym preparatem spełniającym powyższy warunek jest środek bleach 3 – stosowany od lat w naszej pralni.

Bleach 3 to środek do dezynfekcji i wybielania tkanin stosowany w praniu głównym lub w procesie wybielania, na bazie nadtlenku wodoru i kwasu nadoctowego, do stosowania w procesie prania w temperaturze 40 – 60 st. c.

Preparat używany jest z środkami piorącymi typu pre wash 1 i dm 100, dzięki czemu zmieniają ph kąpieli piorącej do wartości – 10. Taka wartość ph jest niezbędna dla uzyskania właściwego efektu dezynfekcji chemiczno – termicznej, szczególnie w przypadku tkanin wymagających
– nie odbarwia kolorów;
– skuteczny w niskiej temperaturze wody;
– działa bakteriobójczo;
– wolny od fosforanów i środków powierzchniowo czynnych;
– posiada opinię pzh (nr hb/122/07) odnoszącą się do obszaru medycznego.